Wycieczka do Asuanu z Marsa Alam


Wycieczka do Asuanu z Marsa Alam Egipt

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do tego pięknego miejsca, położonego najdalej na południe Egiptu. Asuan - Miasto położone na południu Egiptu, na wschodnim wybrzeżu Nilu. Jest ważnym centrum lokalnej turystyki oraz stolicą gubernatorstwa. Jest duzo do zwiedzanie w aswanie tak jak - Philae Świątynia - Przez ponad 50 lat wyspa File i jej zabytki były na wpół zanurzone w wodzie , aż do operacji UNESCO dla ratowania zabytków nubijskich w 1960 roku. Świątynie zostały już całkowicie rozebrane i odbudowane w pierwotnym położeniu na pobliskiej wyspie Agilika która wznosi się  wyżej od wody i została przekształcona i zagospodarowana tak aby przypominać Philae.  - Wyspa Elefantyny - Elefantyna jest wyspą na środku Nilu w Asuanie ,Była "miastem granicznym" między Egiptem a lądami nubijskimi na południu.  W czasach starożytnych była ważnym strategicznym miejscem zarówno dla obrony granicy, jak i szlaku handlowego. Wyspa była zamieszkiwana od wczesnego okresu Dynastycznego poprzez rzymskie czasy, aż po dzień dzisiejszy.

Wycieczki często odwiedzają "niedokończony obelisk", który wciąż pozostaje na miejscu, przymocowany do skały po jednej stronie , Położony w północnej części kamieniołomów gigantyczny kawałek granitu miał być obeliskiem i jest powszechnie przypisywany królowej Hatszepsut, jest bardzo podobny do jej obelisku w świątyni Karnak w Luksorze.  Świątynia Izis - Mała Ptolemejska Świątynia Izis znajduje się na wschodnim brzegu Nilu, na południowym skraju miasta Asuan , Świątynia jest bardzo dobrze zachowana.  Kalabsha Świątynia - Kalabsha jest kolejną Nubijską świątynią, która była częścią operacji ratowania zabytków zagrożonych przez wody Jeziora Nasera ,  Świątynia została przywieziona do niniejszego miejsca ku uprzejmości strony Niemieckiej Republiki Federalnej w operacji ratunkowej sponsorowanej przez UNESCO w 1960 roku. W trakcie zwiedzania zobaczymy Tamę Asuańską a także Jezioro Nasera. Wszyscy mieszkańcy Egiptu korzystają z energii elektrycznej produkowanej właśnie tam. Widoki z tamy zapierają dech w piersiach!

Program Wycieczka do Asuanu z Marsa Alam Egipt

Wyjazd z Marsa Alam ok. 4 rano (dokładne godziny zostaną podane w zależności od lokalizacji hotelu) , Okolo 9.00 w Aswaniu , rejs po Nilu faluką (mała łódź) wokół wyspy Elifantyny , tam zobaczymy Nilometr - jedno z najstarszych urządzeń , odwiedzimy kompleks świątynny na Wyspie Fila - Phiala -  zwiedzania wielka tamę Aswanskie, Niedokończony Obelisk . zobaczymy rowniez największy meczet w Asuanie , powrót do Marsa Alam ok. 22.00
Cena Obejmuje wszyskie wstepow , Transfer , Obiad bez napojow , Zwiedzanie z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem
Cena zależy od ilości uczestników , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena
Prosimy zabrać nakrycia głowy, śniadanie, napoje, wygodne obuwie

Możliwość zmian w Programie wycieczki , Mozna zmienic Świątynie z inna świątynia w Asuanie , Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, dzięki czemu nasi klienci sami mogą zaplanować swoją wycieczkę oraz to, co chcą zobaczyć.


Cena zależy od ilości uczestników , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena


18 Godzin
4:00
22:00