Wycieczki do Kom Ombo i Asuanu z Marsa Alam


Wycieczki do Kom Ombo i Asuanu z Marsa Alam Egipt

Kom Ombo jest miastem przemysłowym oddalonym 45 km na północ od Asuanu. Starożytną nazwą było Ombo, strategicznie rozmieszczone między Edfu a Asuanem jako miasta garnizonowe na ważnym szlaku handlowym. Najcenniejszym zachowanym obiektem jest świątynia wzniesiona przez Totmesa III, następnie była rozbudowywana przez Ptolemeuszy. Świątynia poświęcona jest dwóm triadom bóstw. Każda z nich ma swoje komnaty i sanktuaria. Po wschodniej stronie zobaczymy boga krokodyla - Sobek z żoną i synem. Po zachodniej stronie Horus Starszy wraz z żoną i synem. Po prawej stronie znajduje się nieduża kapliczka poświęcona Hathor. Tam znajduje się zmumifikowany krokodyl oraz kilka trumień dla krokodyli. Ciekawym obiektem są ruiny po głębokiej studni wraz z Nilometrem.

Asuan to największe miasto na południu. Jest duzo do zwiedzanie w aswanie tak jak - Philae Świątynia - Przez ponad 50 lat wyspa File i jej zabytki były na wpół zanurzone w wodzie , aż do operacji UNESCO dla ratowania zabytków nubijskich w 1960 roku. Świątynie zostały już całkowicie rozebrane i odbudowane w pierwotnym położeniu na pobliskiej wyspie Agilika która wznosi się  wyżej od wody i została przekształcona i zagospodarowana tak aby przypominać Philae.  - Wyspa Elefantyny - Elefantyna jest wyspą na środku Nilu w Asuanie ,Była "miastem granicznym" między Egiptem a lądami nubijskimi na południu.  W czasach starożytnych była ważnym strategicznym miejscem zarówno dla obrony granicy, jak i szlaku handlowego. Wyspa była zamieszkiwana od wczesnego okresu Dynastycznego poprzez rzymskie czasy, aż po dzień dzisiejszy. Wycieczki często odwiedzają "niedokończony obelisk", który wciąż pozostaje na miejscu, przymocowany do skały po jednej stronie , Położony w północnej części kamieniołomów gigantyczny kawałek granitu miał być obeliskiem i jest powszechnie przypisywany królowej Hatszepsut, jest bardzo podobny do jej obelisku w świątyni Karnak w Luksorze. Świątynia Izis - Mała Ptolemejska Świątynia Izis znajduje się na wschodnim brzegu Nilu, na południowym skraju miasta Asuan , Świątynia jest bardzo dobrze zachowana. Kalabsha Świątynia - Kalabsha jest kolejną Nubijską świątynią, która była częścią operacji ratowania zabytków zagrożonych przez wody Jeziora Nasera, Świątynia została przywieziona do niniejszego miejsca ku uprzejmości strony Niemieckiej Republiki Federalnej w operacji ratunkowej sponsorowanej przez UNESCO w 1960 roku. W trakcie zwiedzania Asuanu zobaczymy Tamę Asuańską a także Jezioro Nasera. Wszyscy mieszkańcy Egiptu korzystają z energii elektrycznej produkowanej właśnie tam. Widoki z tamy zapierają dech w piersiach!

Program Wycieczki do Kom Ombo i Asuanu z Marsa Alam Egipt

dojazd z hotelu w Marsa Alam do Kom Ombo - wyjazd ok. 4 rano , przejazd potrwa ok. 5 godzin, Zwiedzanie świątyni Sobka i Horusa w Komombo, przejazd do Asuanu oraz obiad w restauracji, napoje dodatkowo płatne, rejs na Wyspę Fiela I zwiedzanie świątyni Izydy, postój na Tamie Asuańskiej, powrót do hotelu ok. 22.00

Cena Obejmuje wszyskie wstepow, Transfer, Obiad bez napojow, Zwiedzanie z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem

Cena zależy od ilości uczestników , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena

Prosimy zabrać nakrycia głowy, śniadanie, napoje, wygodne obuwie       

Możliwość zmian w Programie wycieczki , Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, dzięki czemu nasi klienci sami mogą zaplanować swoją wycieczkę oraz to, co chcą zobaczyć.

Cena zależy od ilości uczestników , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena


17 Godzin
5:00
22:00