Wycieczki do Dendera i Abydos z Hurghady


Wycieczki do Dendera i Abydos z Hurghady Egipt

Dendera to miejscowość położona na prawym brzegu Nilu ok. 60 km w Górnym Egipcie. Znajduje się tam kompleks świątynny i należy do jednych z najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w Egipcie. Zobaczymy tam ruiny świątyni Hathor (przepiękna sala hipostylowa), mała kaplica wzniesiona ku bogini Izis. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jedego z kiosków przylegającego do tej właśnie świątyni. Rzeźba przedstawiająca zodiac znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze.

Z kolei Abydos to starożytne miasto w Górnym Egipcie, na dzień dzisiejszy to maleńka wioska na zachodnim brzegu Nilu. Dawny cmentarz w czasach faraonów (z tamtego czasu pochodzi grób Skorpiona I i tabliczka z hieroglifami). Zgodnie z wierzeniami starożytnych Egipcjan w Abydos Izyda pochowała szczątki swojego męża zabitego przez Seta. Do dzisiejszych czasów zachowała sie światynia (wzniesiona przez SetiegoI, zdobiona przez Ramzesa II), złożona z 7 kaplic, poświęconych siedmiu bogom: Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi, Amonowi, Pathowi, Re-Harakhty, Setowi. Ściany światyni pokrywają reliefy, które są bezcennym źródłem informacji o władcach Egiptu.


Program wycieczka do Dendera i Abydos z Hurghady Egipt

Wczesnym rankiem ok. 6:00 wyjazd z Hurghady w kierunku Dandary. W programie m.in. wizyta w kompleksie świątynnym. Okazja do podziwiania świątyni Hathor, Izydy, Mammisi, Nektanebo, Nerona oraz cudownej kolorowej Sali hypostylowej. Świątynia bogini Hathor jest to najlepiej zachowana świątynia słynąca z Zodiaku z Dendery, świątynie Izydy, Mammisi Nektanebo, Nerona oraz niesamowitą kolorową salę hypostylową z kapitelami hatoryckimi.

Następnie przejazd do Abydos, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie cmentarza na którym odkryto grób Króla Skorpiona wraz z dobrze zachowanym pismem hieroglificznym.W planie także wizyta w Świątyni, która poświęcona była 7 bóstwom, m in. Ozyrysowi, Horusowi, Izydzie. Wycieczka ta jest bardzo bogata w informacje o historii oraz władcach starożytnego Egiptu! Powrót do Hurghady.

Cena obejmuje: transport, obiad bez napojów, wejście do świątyni , Polskojęzyczny Przewodnik 

Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena

Prosimy zabrać: paszporty, wygodne obuwie oraz nakrycie głowy.

Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena


15 Godzin
6:00 Rano

21:00