Wycieczki do Dendera i Zachodni Luksor z hurghady


Wycieczki do Dendera i Zachodni Luksor z hurghady Egipt

Wycieczka ta jest bardzo bogata w informacje o historii oraz władcach starożytnego Egiptu.  Region Luksoru po raz pierwszy zamieszkiwany był przez człowieka w czasach prehistorycznych, a wiele narzędzi krzemiennych zostało znalezionych w skałach otaczających nowoczesne miasto. Predynastyczne osady powstawały na obrzeżach pustyni zachodniej na całym obszarze Kurna na Zachodnim Brzegu. We wczesnym okresie Dynastycznym i Królestwa Starego, Teby stały się integralną częścią Egiptu. Teby to grecka nazwa miasta, w czasach klasycznych nazywały się Diospolis Magna. Dolina Królów jest chyba najbardziej znanym miejscem w Górnym Egipcie z ogromnych i wspaniałych grobowców faraonów wykopanych głęboko w skale na skraju pustyni zachodniej.

Dendera to miejscowość położona na prawym brzegu Nilu ok. 60 km w Górnym Egipcie. Znajduje się tam kompleks świątynny i należy do jednych z najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w Egipcie. Zobaczymy tam ruiny świątyni Hathor (przepiękna sala hipostylowa), mała kaplica wzniesiona ku bogini Izis. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jedego z kiosków przylegającego do tej właśnie świątyni. Rzeźba przedstawiająca zodiac znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze.

Program wycieczki do Dendera i Zachodni Luksor z hurghady Egipt

Wczesnym rankiem ok. 5:00 wyjazd z Hurghady w kierunku Dandary. W programie m.in. wizyta w kompleksie świątynnym. Okazja do podziwiania świątyni Hathor, Izydy, Mammisi, Nektanebo, Nerona oraz cudownej kolorowej Sali hypostylowej.

Po wizycie w kompleksie świątyń przejazd do Luksoru . Ze wschodniego brzegu Luksoru rejs łodzią motorową na zachodni brzeg. Obiad w formie szwedzkiego stołu (napoje dodatkowo płatne). w programie także zwiedzanie Kolosów Memmona oraz kompleks grobowy - Medinet Habu, wraz z letnim pałacem Ramzesa III. Charakterystycznymi elementami dla tych zabytków są doskonale zachowane kolorowe reliefy oraz liczne przejścia, kapliczki, dziedzińce. Następnie przejazd do Doliny Królów. Okazja to zobaczenia wnętrza 3 grobowców: synów Ramzesa III oraz grobowiec królowej Titii.

Na sam koniec wizyta w fabryce alabastru. Okazja do zapoznania się z technikami wyrobu przedmiotów takich jak np. figurki, lampy, wazy itp.

Powrót do Hurghady ok. 22:00

Prosimy zabrać: paszporty, wygodne obuwie oraz nakrycie głowy.

Cena obejmuje: transport, obiad bez napojów, wejście do świątyni , Polskojęzyczny Przewodnik

Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena

Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena
17 Godzin
5:00 Rano

22:00