Kair ( Al-Qahirah )


Kair ( Al-Qahirah ) stolica i największe miasto Egiptu (214 km, liczba ludności 23 milionów stałych mieszkańców. Nie ma dokładnych danych na temat liczby ludności Kairu.

Powodem tego są m.in. ciągłe wędrówki mieszkańców. Szacuje się, że codziennie przybywa tu tysiąc nowych mieszkańców. Ponad 2 mln osób mieszka w tzw. "Mieście umarłych".

Strzeliste minarety górują nad całym miastem, a najstarsze i najpiękniejsze znajdują się w samym sercu islamskiego Kairu. Meczety budowane są blisko siebie, aby każdy muzułmanin zawsze był w zasięgu dochodzącego z minaretów nawoływania na modlitwę. To największy ośrodek świata islamskiego.

Najstarszą częścią jest Stary Kair - pełen zabytków rzymskich i wczesnochrześcijańskich. Najwspanialszy jest jednak Kair muzułmański z licznymi meczetami, minaretami oraz starożytnymi budowlami , piramidami i Sfinksem.

Program:

Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Wejście do Sali Mumii Królewskich "Dla Chętnych" dodatkowo płatne 300LE.

Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (rejs dla chętnych dodatkowo płatny 10$).

Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).

Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks (wstęp do wnętrza piramidy Cheopsa dodatkowo płatny 200LE/os.).

Na sam koniec wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu, gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.

Uwaga!: podana cena obowiązuje turystów z Hurghady. Turyści z Makady Bay/ Soma Bay/ Safaga . cena wynosi 60$  od osoby dorosłej, 30$ od dzieci.

Proszę zabrać: paszporty z wizą egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie.

Prywatny Kair
Organizowany dla grup 6 os
Możliwość zwiedzenia

Piramida Dżesera, Piramida Schodkowa i cały jej kompleks w Sakkarze. Piramidy Snofru, Piramida Łamana i Czerwona Piramida w Dahshur.

Muzeum Islamskie: najciekawsze islamskie eksponaty.

Muzeum Koptyjskie: zwiedzamy i oglądamy najstarsze i najpiękniejsze eksponaty od czas koptyjskich w Egipcie.

Wieża Kairska: najwyższa wieża w Egipcie. Panorama na cały Kair, Nil, piramidy Cytadela Saladyna: Możliwość zwiedzania meczetu Muhammad Alego oraz jego pałaców.

Stary Kair : bardzo bogata oferta turystyczna. Możliwość zwiedzenia: meczetu Amra abn Al aas - najstarszego meczetu w Egipcie, najstarszych kościołów w Egipcie - Kościoła Santa Barbara, Kościoła Św. Abu Aerga, Wiszący Kościół, św. Mina Kościół, Kościół St George Rumuński Prawosławny. Ponadto meczet i szkoła sułtana Hassana, meczet Rifai oraz Synagoga Ben Ezra.


....................................................................................................................................................................................................


Marzysz o atrakcjach ?  Warto zwiedzac Luksor kiedy jestes w Hurgadzie , jest blisko i warto do zwiedzania .


Możecie Państwo wybrać spośród wielu fantastycznych wycieczek fakultatywnych po Egipcie : Wycieczki z Hurgady ,  Wycieczki z Sharm El Sheikh Wycieczki z Marsa Alam Z polskim przewodnikiem.


Kup wczasy last minut i spędź swoje wakacje z 3mtours

Tanie wycieczki z Egiptu i niezapomniana zabawa !

Aby zasięgnąć więcej informacji o Wycieczki z HurgadyNapiszcie do Nas i odzywamy z wiecej szczegolow


Cena od osoby:

55$ , Dzieci od 4 do 12 lat 28$

Transport

Autobus klimatyzowany

Termin
Niedzielę, wtorek i czwartek 

 Zbiorka o 2.00 W nocy 
Powrót qkoło 22.00