Wycieczka do Dendera , Zachodni Luksor i Abydos 2 Dni z Hurghady


Wycieczki do Dendera, Abydos i Zachodni Luksor z Hurghady 

Dendera to miejscowość położona na prawym brzegu Nilu ok. 60 km w Górnym Egipcie. Znajduje się tam kompleks świątynny i należy do jednych z najlepiej zachowanych do czasów dzisiejszych starożytnych świątyń w Egipcie. Zobaczymy tam ruiny świątyni Hathor (przepiękna sala hipostylowa), mała kaplica wzniesiona ku bogini Izis. Największym skarbem odkrytym w Świątyni Hathor była płaskorzeźba pokrywająca sklepienie jedego z kiosków przylegającego do tej właśnie świątyni. Rzeźba przedstawiająca zodiac znajduje się obecnie w Muzeum w Luwrze.

Z kolei Abydos to starożytne miasto w Górnym Egipcie, na dzień dzisiejszy to maleńka wioska na zachodnim brzegu Nilu. Dawny cmentarz w czasach faraonów (z tamtego czasu pochodzi grób Skorpiona I i tabliczka z hieroglifami). Zgodnie z wierzeniami starożytnych Egipcjan w Abydos Izyda pochowała szczątki swojego męża zabitego przez Seta. Do dzisiejszych czasów zachowała sie światynia (wzniesiona przez SetiegoI, zdobiona przez Ramzesa II), złożona z 7 kaplic, poświęconych siedmiu bogom: Ozyrysowi, Izydzie, Horusowi, Amonowi, Pathowi, Re-Harakhty, Setowi. Ściany światyni pokrywają reliefy, które są bezcennym źródłem informacji o władcach Egiptu.

Region Luksoru po raz pierwszy zamieszkiwany był przez człowieka w czasach prehistorycznych, a wiele narzędzi krzemiennych zostało znalezionych w skałach otaczających nowoczesne miasto.

Predynastyczne osady powstawały na obrzeżach pustyni zachodniej na całym obszarze Kurna na Zachodnim Brzegu. We wczesnym okresie Dynastycznym i Królestwa Starego, Teby stały się integralną częścią Egiptu. Teby to grecka nazwa miasta, w czasach klasycznych nazywały się Diospolis Magna. Dolina Królów jest chyba najbardziej znanym miejscem w Górnym Egipcie z ogromnych i wspaniałych grobowców faraonów wykopanych głęboko w skale na skraju pustyni zachodniej. Główna zabytek w Luksorze świątynia Karnak - został zbudowany w ciągu panowania wielu królów. Nowo koronowani faraonowie często demontowali pomniki budowane przez ich przodków, a konstruowali własne z poprzednio używanych bloków. Archeolodzy odkrywali wiele cudów w tej starożytnej ziemi, a bogaci europejscy i amerykańscy goście przybywali do Luksoru jako pierwsi turyści.

Dzisiaj nowoczesne miasto Luksor posiada bogatą fasadę turystyki i to, skąd znaczna część dochodów pochodzi z Egiptu. Ale oprócz odrestaurowanych zabytków, rzędów statków wycieczkowych i autokarów jadących wzdłuż promenady i tętniących życiem bazarów turystycznych, znajdują się Teby z czasów starożytnych. Sposób życia niewiele się zmienił w niechlujnych uliczkach Luksoru i w uliczkach wiosek na Zachodnim Brzegu. Ludzie Theban są przyjaźni i gościnni, ich zwyczaje  pozostały takie same przez setki lat i  łatwo można zapomnieć, że większość z nich w jakiś sposób polega na turystyce, która jest źródłem ich utrzymania. Duch starożytnych Teb jest wciąż bardzo żywy w Luksorze. Jest to duch, który sprawia, że ​​turyści chcą wracać i wracać do tego magicznego miejsca!  

Program wycieczki do Dendera, Abydos i Zachodni Luksor z Hurghada Egipt 

Dzień I - Luksor Wczesnym rankiem ok. 5:00 wyjazd z Hurghady do Luksoru. Postój w górach Atbaj (ok. 30 minut). Ok. godziny 10.00 dojazd do Luksoru.Wycieczkę rozpoczyna zwiedzanie Kolosów Memnona, a następnie kompleks grobowy - Medinet Habu oraz letni pałac Ramzesa III. Charakterystycznymi elementami dla tych zabytków są doskonale zachowane kolorowe reliefy oraz liczne przejścia, kapliczki, dziedzińce.Następnie przejazd do Doliny Królów. Okazja to zobaczenia wnętrza 3 grobowców: synów Ramzesa III oraz grobowiec królowej Titii.

W programie także wizyta w świątyni Ramzesa II. Będzie to doskonała okazja, by na własne oczy zobaczyć największy posag Ramzesa II, a także bogato zdobione ściany obrazujące życie starożytnym Egipcie. Obiad w formie szwedzkiego stołu (napoje dodatkowo płatne). Po obiedzie rejs łodzią motorową na wschodni brzeg Luksoru. Podziwianie panoramy świątyni Luksorskiej.

Zakwaterowanie w 4 **** hotelu. Kolacja.

Dla chętnych (dodatkowo płatna) przejażdżka dorożkami po Luksorze. Możliwość przyjrzenia się aktywnemu, nocnemu życiu mieszkańców, orientalnym bazarom, a co najważniejsze ? jest to idealny moment aby poczuć magię tego wspaniałego miasta.

Dzień II - Dendera i Abydos Po śniadaniu oraz wymeldowaniu się przejazd do Dandary. w programie m.in. wizyta w kompleksie świątynnym. Okazja do podziwiania świątyni Hathor, Izydy, Mammisi, Nektanebo, Nerona oraz cudownej kolorowej Sali hypostylowej. Świątynia bogini Hathor jest to najlepiej zachowana świątynia słynąca z Zodiaku z Dendery , świątynie Izydy, Mammisi Nektanebo, Nerona oraz niesamowitą kolorową salę hypostylową z kapitelami hatoryckimi.

Następnie przejazd do Abydos, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie cmentarza na którym odkryto grób Króla Skorpiona wraz z dobrze zachowanym pismem hieroglificznym. W planie także wizyta w Świątyni, która poświęcona była 7 bóstwom, m in. Ozyrysowi, Horusowi, Izydzie. Wycieczka ta jest bardzo bogata w informacje o historii oraz władcach starożytnego Egiptu! Powrót do Hurghady.

Prosimy zabrać: paszporty, wygodne obuwie oraz nakrycie głowy. 

Cena Obejmuje wszystkie wstepow , Transfer , Obiad bez napojow , Zwiedzanie z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem

Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena


Cena zależy od ilości osób , Prosze o Kontakt z Nazwa Hotelu i ilosc osob chetnych i potwierdzamy Cena


2 Dni
5:00

22:00