Wycieczki do Kair i Alexandria z Hurghady


Wycieczki do Kairu i Alexandria z Hurghady Egipt 

Alexandria - Mówi się, że Aleksandria jest najpiękniejszym egipskim miastem. Cechuje się delikatnym klimatem zarówno w lecie jak i podczas sezonu zimowego, a przy tym oferuje piękne plaże wzdłuż wybrzeża śródziemnomorskiego. Jest to drugie do wielkości miasto w Egipcie – zaraz po Kairze, dzięki temu jest uważana za drugą stolicę Egiptu. Swoją światową sławę Aleksandria zawdzięcza Bibliotece Aleksandryjskiej, która mieści ogromną liczbę unikatowych manuskryptów i starożytnych pism z różnych dziedzin nauk i sztuki.

Aleksandria została wybrana na Stolicę Turystyki Arabskiej 2010 dzięki swojej niezwykle bogatej historii, sięgającej czasów starożytnych cywilizacji. Grecka, rzymska, koptyjska, czy islamska kultura zapewniły miastu dostatek i pozostawiły po sobie wiele charakterystycznych a zarazem unikatowych zabytków, takich jak największy egipski port morski, Kolumna Pompejusza (Amoud Al-Swary), Katakumby Kom Al-Shuqafa, Cytadela Qaitbay, starożytny Amfiteatr Rzymski, Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej, czy Królewskie Muzeum Złotnictwa. Aleksandria jest również znana z miejsc poświęconych kultom religijnym, takim jak Meczet Abu el-Abbas el-Mursi czy koptyjska Katedra Św. Marka. Jeśli chcemy przeznaczyć jednak trochę czasu na relaks, Aleksandria oferuje nam całe piękne wybrzeże. Rozciąga się ono na długości ponad 70 km, a plaże ciągną się od Maamoura na wschodzie aż po Agamy na zachód od Aleksandrii , Latarnia morska na Faros, która znajduje się na wejściu do portu w Aleksandrii została wpisana na listę Siedmiu Cudów Świata.

Kair - jest stolicą Egiptu i jednym z największych miast zarówno w Afryce, jak i na Bliskim Wschodzie, jest to również 13 największe miasto na świecie. Kair to miasto starożytnych budowli, bogatych islamskich świątyń i kolorowych bazarów. Kair pełen jest atrakcji , Jedną z nich jest chrześcijańska dzielnica Koptyjska, której ozdobą jest Zawieszony Kościół i synagoga Ben Ezry, gdzie znajdują się zwoje z tekstem Starego Testamentu. Współistnienie typowo islamskiej architektury z okazałymi meczetami, starożytnych budowli i nowoczesnych drapaczy chmur sprawia, że jest to jedna z najbardziej zaskakujących stolic świata. Giza w dzisiejszych czasach jest częścią współczesnego Kairu. Najbardziej znane Pomniki w Gizie Piramida Cheopsa - Piramida Cheopsa znana jest jako ogromna struktura.  Imponuje i zachwyca od czasów starożytnych i jest tylko jednym z pierwszych siedmiu cudów świata, które nadal istnieją.

Program wycieczki do Kairu i Alexandria z Hurghady Egipt 

Dzień 1. Kair i Piramidy (czas podróży ok. 6 godzin) Wyjazd autokarem z hotelu (ok. 2 w nocy) podróż do Kairu. Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu , Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką - tradycyjną, egipską łodzią żaglową (dla chętnych dodatkowo płatny 10$ ). Następnie lunch w restauracji w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne). Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks . Wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu. Zakwaterowanie w hotelu 4****. Kolacja. Nocleg.

Dzien 2. Aleksandria Wczesne śniadanie. Wyjazd do Aleksandrii o godz. 8:00 Naszą wycieczkę zaczniemy od Ogrodów Montaza , gdzie znajduje się Pałac króla Faruka. Możliwość zobaczenia pałacu z zewnątrz. Następnie udamy się na plażę Montaza - tam ok. 1 godziny czasu wolnego. Możliwość zażycia kąpieli w Morzu Śródziemnym, spacery w okolicy pałacu, czas na zdjęcia. Przejazd główną promenadą Aleksandrii na panoramę Biblioteki Aleksandryjskiej - tutaj czas wolny na sfotografowanie biblioteki i przejazd do twierdzy Kajt Bej , która kiedyś była podstawą słynnej Latarni na Faros. Zwiedzanie twierdzy dla chętnych (dodatkowa oplata), następnie przejazd na obiad do restauracji w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne). Powrót do Hurghady.

Prosimy zabrać : paszporty z wizą egipską, wygodne obuwie i ubranie , Lunch box .

Cena nie obejmuje: biletów do wnętrza piramidy, twierdzy Kajt Bej w Aleksandrii oraz napojów.

 

Cena : 165$ , Dzieci od 4 do 12 lat polowa cena
Termin : Niedziele , Wtorek
Wyjazd :

ok. 1:00

Powrót

wtorek ok. 22:00