Wycieczki do Klasztor św. Antoniego i św. Pawła z Hurghady


Wycieczki do Klasztor św. Antoniego i św. Pawła z Hurghady

Klasztor wzniesiono w IV wieku w pobliżu groty, w której przez ponad osiemdziesiąt lat żył św. Antoni Wielki. Wycieczkę rozpoczyna pokonanie 1200 schodów prowadzących do groty, w której św. Antoni żył 84 lata. Wejście zajmuje około 1 godz . Klasztor św. Pawła wciśnięty jest między góry, co sprawia naprawdę niesamowite wrażenie. Obecnie żyje w nim ponad 250 mnichów, którzy słyną przede wszystkim ze swojej gościnności. Wycieczka ta oprócz klasztorów oferuje przepiękne widoki. Ciekawa zabudowa, otaczająca natura i cudowny krajobraz na wyciągnięcie ręki!!

Program Wycieczki do Klasztor św. Antoniego i św. Pawła z Hurghady

Wycieczka ta rozpoczyna się wczesnym rankiem tj. 3:00 (z powodu wysokich temperatur panujących w górach). Wycieczkę rozpoczyna pokonanie 1200 schodów prowadzących do groty, w której św. Antoni żył 84 lata. Wejście zajmuje około 1 godz. Następnie przejazd busem do klasztoru Św. Antoniego, gdzie przewodnik mnich koptyjski oprowadzi Państwa po najstarszym i najdłużej czynnym klasztorze na świecie. Czas na zakupy. Doskonała okazja do zaopatrzenia się w wino produkowane przez mnichów, zioła, miód, obrazy itp.

Przejazd do klasztoru św. Pawła, który nadal pełni swoje funkcje (80 km). Zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem mnichem koptyjskim. Klasztor św. Pawła wciśnięty jest między góry, co sprawia naprawdę niesamowite wrażenie. Obecnie żyje w nim ponad 250 mnichów, którzy słyną przede wszystkim ze swojej gościnności.

Powrót do Hurghady w godzinach wieczornych.

                            

Cena :

40$ osoba dorosła, dzieci 20$

Minimalna liczba uczestników:

6 osób

Wyjazd : 3:00

Powrót: 18:00