Wycieczki do Luksoru i Dolina Królów z Hurghada


Wycieczki do LuksoruDolina Królów z Hurghada Egipt

Region Luksoru po raz pierwszy zamieszkiwany był przez człowieka w czasach prehistorycznych, a wiele narzędzi krzemiennych zostało znalezionych w skałach otaczających nowoczesne miasto. Predynastyczne osady powstawały na obrzeżach pustyni zachodniej na całym obszarze Kurna na Zachodnim Brzegu. We wczesnym okresie Dynastycznym i Królestwa Starego, Teby stały się integralną częścią Egiptu. Teby to grecka nazwa miasta, w czasach klasycznych nazywały się Diospolis Magna. Dolina Królów jest chyba najbardziej znanym miejscem w Górnym Egipcie z ogromnych i wspaniałych grobowców faraonów wykopanych głęboko w skale na skraju pustyni zachodniej. Główna zabytek w Luksorze świątynia Karnak - został zbudowany w ciągu panowania wielu królów. Nowo koronowani faraonowie często demontowali pomniki budowane przez ich przodków, a konstruowali własne z poprzednio używanych bloków. Archeolodzy odkrywali wiele cudów w tej starożytnej ziemi, a bogaci europejscy i amerykańscy goście przybywali do Luksoru jako pierwsi turyści.

Dzisiaj nowoczesne miasto Luksor posiada bogatą fasadę turystyki i to, skąd znaczna część dochodów pochodzi z Egiptu. Ale oprócz odrestaurowanych zabytków, rzędów statków wycieczkowych i autokarów jadących wzdłuż promenady i tętniących życiem bazarów turystycznych, znajdują się Teby z czasów starożytnych. Sposób życia niewiele się zmienił w niechlujnych uliczkach Luksoru i w uliczkach wiosek na Zachodnim Brzegu. Ludzie Theban są przyjaźni i gościnni, ich zwyczaje  pozostały takie same przez setki lat i  łatwo można zapomnieć, że większość z nich w jakiś sposób polega na turystyce, która jest źródłem ich utrzymania. Duch starożytnych Teb jest wciąż bardzo żywy w Luksorze. Jest to duch, który sprawia, że ​​turyści chcą wracać i wracać do tego magicznego miejsca!  

Program Wycieczki do Luksoru i Dolina Królów z Hurghady

Przejazd z hotelu w Hurghadzie, do Luksoru wyjazd ok. 5.00 rano, podróż potrwa ok. 4 godzin, Zwiedzanie rozpoczynamy od Świątyni Karnak, płyniemy faluka (mała łódź) na drugą stronę Nilu, Obiad w formie otwartego bufetu, napoje dodatkowo płatne, następnie fabryka alabastru i zwiedzanie Doliny Królów, wejście do wybranych trzech grobowców-wliczone w cenę wycieczki, możliwość zwiedzania grobowca Tutenchamona-dodatkowa opłata to 600 funtów egipskich, kolejnie zobaczymy Kolosy Memnona, na koniec zwiedzimy Świątynię Hatszepsut - wykuta w skale świątynia jedynej kobiety faraon ,powrót do hotelu ok.22.00 .

Cena 55$ Dzieci do 12 lat 28$ ,Cena obejmuje: transfery, obiad bez napojów, wejście do świątyni Hatszepsut, Karnak i Dolina Królow, wejście do trzech grobowców, rejs po Nilu, Kolosy Memnona, Zwiedzanie z polskojęzycznym licencjonowanym przewodnikiem -Wycieczka rajs na wyspie Bananowa jest dla chetynych dodatkowo płatna 10$ i nie jest obowiazkowa

Na wycieczkę prosimy zabrać śniadanie, napoje, krem z filtrem, nakrycia głowy

 

Cena

55$ osoba dorosła, Dzieci do 12 lat 28$

Zwiedzanie dolina królowych zamiast dolina Królów to wtedy 45$ od osoby dorosłe, dzieci do 12 lat 25$

Mozliwosc wycieczki do Luksoru codziennie jesli sa 6 osob razem.

Termin: Codziennie oprócz Piątek 
Wyjazd  ok. 05:00
Powrót ok. 22:00