Wycieczki na Nurkowanie w Hurghadzie


Wycieczki na Nurkowanie w Hurghadzie – Wszystko o Nurkowaniu z Hurghada

Dzieli się na rożne rodzaje takie jak Nurkowanie Intro dla Amatorów - Kursy Nurkowania PADI " Open water Diver - Advanced Open water Diver - PADI Rescue - Dive Master " Oprócz tego oferujemy nurkowanie Safari Dive, Dobra obsługa i atrakcyjne ceny w polskim centrum nurkowym w Hurghadzie.

Co warto wiedzieć o Nurkowanie w Hurghadzie ?

Obojętnie czy jesteście doświadczonymi nurkami szukającymi najlepszej lokalizacji, czy nowicjuszami planującymi spróbować nurkowania po raz pierwszy czy kimś pomiędzy i pragniecie rozwijać swoje umiejętności, Hurghada ma dokładnie to, czego szukacie, Hurghada to międzynarodowe centrum sportów wodnych takich jak Windsurfing czy łowienie ryb na otwartym morzu oraz pływanie na Morzu Czerwonym, Ponadto Hurghada należy do najcudowniejszych miejsc na świecie do uprawiania każdego rodzaju sportów wodnych. Nurkowanie w Hurghadzie to nurkowanie w podwodnym ogrodzie, gdzie można spotkać rzadkie ryby i żywe rafy koralowe. Dla tych, którzy uwielbiają nurkowanie lub dla tych, którzy chcieliby spróbować sportów wodnych Hurghada jest jednym z najlepszych miejsce na świecie. Hurghada jest drugim, co do częstotliwości odwiedzania przez nurków kurortem turystycznym. Na Morzu Czerwonym spotkać można od najmniejszych żyjątek wodnych po delfiny I wieloryby, żółwie, płaszczki, mureny, napoleony oraz co najważniejsze małe i duże rafy koralowe.Morski obszar w Hurghadzie jest pod ochroną. Wszystkie centra nurkowe działają w sposób zgodny I przyjazny środowisku. Hurghada należy również do bazy wypadowej na dłuższe wycieczki dla nurków, czyli nurkowe safari - Dive Safari. Do najpopularniejszych z nich należy: nurkowanie w Cieśninie Gubal, gdzie znajdują się wraki statków.

Nurkowanie w Egipcie od ilu lat ?

Nurkować mogą osoby, które mają od 10 do 12 lat , jednakże ważna jest budowa ciała naszego dziecka oraz dobry stan zdrowia mając na uwadze, iż butla nurka jest stosunkowo ciężka.Aby otrzymać certyfikat PADI Junior dziecko powinno 10-14 lat certyfikat PADI Junior OWD - konieczna jest zgoda rodziców). Wycieczki dla chcących nurkować odbywają się na statkach, które zabierają nas na niesamowite rafy koralowe. Wycieczki nurkowania intro z Hurghady dla amatorów. Wycieczki odbywają się codziennie do Narodowego Parku Morskiego na Wyspie Giftun. Nurkowanie intro lub snurkowanie prosto z plaży w niesamowitym miejscu znajdującym się 50 km od Hurghady - Sharm El Naga - najlepsze rafy koralowe przy plaży. Oferujemy także wycieczki z Hurghady dla nurków, którzy mają doświadczenie. Nurkowanie wtedy odbywa się w jaskini czy kanionie, gdzie znajdują się wraki statków. Istnieje możliwość bliskich spotkań z niesamowitymi żyjącymi rekinami (rekiniem białym) Dla osób które uwielbiają nurkowanie w Egipcie znajduje się wiele różnych miejsc takich jak ( Gota Abu Ramada ), które są ogrodami stworzonymi z raf koralowych i idealne do poznawania świata podwodnego. Równie ciekawy jest ( Dom Muren ), które jest bardzo popularnym miejscem dla nurków.

Co można zobaczyć w czasie Nurkowania w Hurghadzie ?

Rafy koralowe najwspanialsze środowisko wodne na powierzchni Ziemi! Rafa koralowa oraz zamieszkujące w morzu zwierzęta i rośliny odgrywają istotną rolę w środowisku morskim. Niewiele osób wie, że rafa koralowa jest pod ścisłą ochroną - nie można jej niszczyć. Rafy koralowe stanowią najbogatsze środowisko naturalne naszej planety. Zawierają bowiem dużą różnorodność organizmów wykorzystywanych jako żywność czy też schronienie dla odpoczynku i reprodukcji. Rekord w Morzu Czerwonym! - około 266 gatunków raf koralowych. Ponadto rafy koralowe są dużą zaletą Egiptu, a zarazem plusem dla turystyki wodnej.

Jaki Gatunki koralowców mozna ogladac w czasie Nurkowanie w Hurghadzie ?

Rafy koralowe mogą przybierać różne formy. Możemy podzielić je na cztery typy:Boso - rafy koralowe: czyli te rafy, które rosną w sąsiedztwie plaży, wzdłuż linii wybrzeża i tym zwanego korala Boso. Rafy barierowe: Rosną one z dala od wybrzeża, ale w linii równoległej do linii brzegowej, w odległości czasami nawet do kilku kilometrów między plażą a koralowcami. Pierścień Coral: gdzie koralowce rosną w kształcie pierścienia rafy. Centrum pierścienia jest głębokie i puste. Atole: czyli dominująca forma wielu wysp rozrzuconych w środkowej, południowej i północnej części Morza Czerwonego. Pozostające nadal pod powierzchnią wody koralowce, rosną blisko powierzchni wody tworząc coś w rodzaju wysp.

Czy mozna zobaczyc Kolorowe rybki pod czas Nurkowanie w Egipcie ?

Ryby są organizmami mogącymi zamieszkiwać: w oceanach, morzach, stawach, jeziorach, rzekach, bagnach, wodach tropikalnych a nawet i pod lodem. Istnieje ponad 25.000 różnych gatunków ryb w Morzu Czerwonym. W Morzu Czerwonym, w którym nurkujemy człowiek czuje się jak w akwarium. Otoczony jest przez niesamowity, przepiękny i kolorowy świat podwodny. Obcuje z wieloma cudownymi zwierzętami morskimi, których wielkość wynosi od 2 cm do 14m.

Program wycieczki Nurkowanie Intro dla Amatorow z Hurghada

Nie trzeba posiadać uprawnień do nurkowania ani być ekspertem w pływaniu, aby zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego pod powierzchnią wody. Nasz Instruktor zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Mamy sprawdzony sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli Państwa jak zachowywać się pod wodą. Dwukrotne zejście pod wodę z butlą (po 20 min) na głębokość od 5 do 7 m. Naszą wycieczkę Nurkowanie Intro zaczynamy od przewiezienia Państwa z rana z hotelu w Hurghadzie do centrum nurkowego a następnie na statek. Potem wypełnimy wszelkie niezbędne dokumenty (osoby chcące nurkować zostaną wypytane o stan zdrowia) następnie zabierzemy Państwa statkiem do 2 z najlepszych miejsc do nurkowania wybranych spośród 14 innych. Podczas rejsu odbędzie się szkolenie z teorii nurkowania, które potrwa ok. 45 min. Omówimy zasady bezpiecznego nurkowania intro.Dostaniemy sprzęt do nurkowania i wejdziemy do wody, gdzie są najpiękniejsze rafy koralowe. Nurkowanie intro odbywać się będzie pod opieką instruktora, który stale będzie z nami pod wodą. Istnieje możliwość zarezerwowania wycieczki, dla osoby która nie chce nurkować intro, ale tylko snurkować.

Cena nurkowania : 30$ - Cena Snorklingu: 20$ Dzieci Do 5-ciu Gratis! Do 12-stu 10$

Prosimy zabrać: strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, czapkę. Oferujemy: nowy, duży, wysokiej klasy jacht, doświadczonych instruktorów mówiących w języku polskim, smaczne wyżywienie oraz napoje.

Kursy Nurkowanie PADI - Professional Association of Diving Instructors. jest największą organizacją nurkowania na świecie. PADI jako pierwsze wprowadziło łatwy, bezpieczny, modułowy i elastyczny system szkolenia powodując, że nurkowanie stało się dostępne dla bardzo wielu osób. Dzięki bezpieczeństwu, wysokim standardom szkoleniowym i ciągłemu propagowaniu nurkowania na świecie PADI osiągnęło sukces. Dzięki wyspecjalizowanym instruktorom posiadającym zezwolenia PADI przeżyjecie chwile, które spełnią wasze najśmielsze oczekiwania.

Program Kurs Nurkowania OWD PADI z Hurghada Egipt – Kurs Open Water Diver

Kurs Nurkowania PADI - Open Water Diver trwa 4 dni. Transfer, obiad w dni trwania kursu, napoje, sprzęt, podręcznik, certyfikat są w cenie. Kurs kończy się egzaminem oraz otrzymaniem certyfikatu PADI. Dzień 1: Kursanci dowiedzą się wszystkiego o nurkowaniu od polskiego instruktora. Instruktor szkoli kursantów pod względem: bezpieczeństwa i zachowania pod wodą (język, za pomocą którego komunikują się nurkowie), szkolenie w zakresie sprzętu nurka, Ponadto kursanci obejrzą film edukacyjny. Pierwszego dnia kursanci zaczynają lekcje nurkowania w basenie. Wcześniej zdobyta teoria zostanie przełożona na praktykę. Dzień 2: Nurkowanie odbywa się głębokość 5 do 10 m z instruktorem (jeden na jeden). Pierwsze zejście odbywa się z instruktorem, który pokazuje nam wszystko jeszcze raz, tłumaczy krok po kroku. Drugie zejście jest samodzielne, ale przy asyście instruktora. Dzień 3: Nurkujemy na głębokość 5 do 10 m z instruktorem w Morzu Czerwonym. Dwukrotne zejście pod wodę. Dzień 4: Nurkowanie na głębokości 18 m lub głębiej. Dwukrotne zejście pod wodę. Następnie podchodzimy do egzaminu PADI, który daje nam licencję nurka.

Cena: 250$ Termin: codziennie Wyjazd: 8:30 Powrót: 17:00

Program Kurs Nurkowania AOWD PADI z Hurghada - Kurs Advanced Open Water Diver

Kurs Nurkowania PADI AOWD 2 Dni. Transfer, obiad w dni trwania kursu, napoje, sprzęt, podręcznik, certyfikat są w cenie. Kurs Nurkowanie AOWD odbędzie się po skończeniu kursu nurkowania Padi Open Water Diver . Kurs nurkowania składa się z 5 nurkowań, dwa zejścia do wody są obowiązkowe: głębokie (do max. 30 m) Trzy nurkowania do wyboru: tam, gdzie Państwo wyrażą chęć nurkowania przez rafy lub, podwodna fotografia, nukowanie wśród wraków statków.Minimalny wiek to ukończone 12 lat i licencja Open Water Diver. Po ukończeniu kursu Advanced, uczestnik będzie posiadał uprawnienia do nurkowania do głębokości 30 m. Cena: 190$ Termin: codziennie Wyjazd: 8:30 Powrót: 17:00

Program Kurs Nurkowania PADI Rescue Diver z Hurghada

Kurs nurkowania ratowniczy Rescue Diver - Minimalny wiek to 12 lat. Należy posiadać certyfikat PADI Advanced Open Water Diver, aby móc rozpocząć Kurs PADI Rescue Diver.Jeden przystanek trwajacy około godziny czasu przez najpiękniejsze rafy koralowe. Kurs nurkowania Rescue Diver obejmuje ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia teoretyczne. Kurs Nurkowanie składa się z 10 ćwiczeń pokazujących różne formy wypadków na otwartym morzu, od prostej pomocy w wodzie do skomplikowanego ratowania, takich jak wydobycie nurka na powierzchnie czy sztuczne oddychanie w wodzie. Podczas tego Kursu nauczymy się scenariuszy wypadków podczas nurkowania. Aby dowiedzieć się więcej informacji o Kursie Nurkowania PADI Rescue Diver , Napisz do nas , a dostaniesz Promocyjną cenę!

Program Kurs Nurkowania PADI Dive Master z Hurghada

Kurs nurkowania Divemaster jest dostępny dla osób, które ukończyły 18 lat. Należy posiadać certyfikat nurkowy Padi Rescue Diver oraz 40 zalogowanych nurkowań aby rozpocząć Kurs Nurkowania Dive Master. Podczas kursu nurkowania poznasz teorię nurkowania, nauczysz się technik szkolenia przyszłych nurków, opanujesz perfekcyjnie prezentacje nurkowe. Po kursie będziesz mógł asystować przy szkoleniach instruktorowi PADI oraz prowadzić programy szkoleniowe Discover Local Diving, Skin Diver, Scuba Review. Będzie to pierwszy krok by zostać instruktorem nurkowania PADI. Program kursu nurkowania Divemaster PADI opiera się na spełnieniu wymagań podanych powyżej.  Aby dowiedzieć się więcej informacje o Kursie Nurkowania PADI Dive Master , Napisz do Nas a otrzymasz Promocyjną cenę!

Program wycieczki Nurkowanie w Egipcie dla nurkowie - Safari Dive

Na głębokim południu i północy Morza Czerwonego znajdują się rafy St..Johns, Big Habili i Small Habili , Brother Islands - Daedalus - Elphinstone , Strait of Tiran oraz wiele innych miejsc do nurkowania safari. Wysoki poziom standard naszych łodzi wiele znaczy dla nas wszystkich . Aby zasięgnąć więcej informacji o Safari Dive, Napiszcie do Nas termin i Gdzie Państwo chcą odbyć swoje Dive Safari ( północ / południe). Odpowiemy szczegółowo na każde pytanie o wycieczce Dive Safari wraz z cenami promocyjnymi.

Uwaga! Pierwsze nurkowanie można rozpocząć minimum 24 godziny po wylądowaniu w Egipcie, ostatnie nurkowanie najpóźniej 24 godziny przed wylotem do Polski. Poniżej prezentujemy kilka bezwzględnych przeciwwskazań, które uniemożliwiają nurkowanie. Dotyczą one osób: mających problemy z ciśnieniem, chorujących na astmę,

Cena Nurkowania intro : 30$ - Snorklingu : 20$ Dzieci Do 5-ciu Gratis! Do 12-stu 10$


Termin

codziennie

Wyjazd

8:30

Powrót

17:00