Wycieczka do El Gouna statkiem z Hurghady


Wycieczki do El Gouna statkiem z Hurghady 

El Gouna - to kurort turystyczny położony na wybrzeżu Morza Czerwonego, ok. 20 km na północ od Hurghady. El Gouna charakteryzuje się ekskluzywnością, estetyką, ciekawą architekturą, restauracjami na wysokim poziomie oraz sztucznie stworzonymi lagunami. Jest to bardzo romantyczne i urokliwe miejsce. Kurort słynie również z tego, że znajdują się tam ogromne wille milionerów, wysokiej klasy hotele (powyżej 4*), kasyna oraz szkoła angielska, gdzie uczą się także dzieci z Hurghady. El Gouna to doskonałe miejsce dla osób kochających sport wodne i aktywne życie. Miejscowość oferuje mnóstwo atrakcji dla wielbicieli sportów wodnych - windsurfing, baseny, bazy płetwonurkowe, przystanie żeglarskie i cały szereg wypożyczalni sprzętu sportowego. Olive Beach i Mangerovi Beach są to dwie główne plaże tego kuszącego kurortu. Wąskie uliczki przeplatane kanałami i połączone mostami sprawiają wrażenie, że każdy dom ma w posiadaniu swoją własną, prywatną plażę. Z tego też powodu El Gouna często nazywana jest egipską Wenecją.

El Gouna podzielona jest na 6 dzielnic. W małych uliczkach i dziedzińcach tej uroczej miejscowości znajdują się przytulne restauracje i kawiarnie. Małe sklepy z pamiątkami i galeria handlowa zachęcają do spacerów i zakupów. Warto również skusić się na spacer wzdłuż portu, do którego przycumowane są ekskluzywne jachty oraz łodzie. W miejscowości powstała nawet stacja radiowa FM Radio El Gouna . Większość apartamentów została wykupiona przez bogatych kairczyków, którzy przyjeżdżają tu na kilkanaście dni w roku na wakacje. 

Program wycieczki do El Gouna statkiem z Hurghady 

Zbiórka w hotelu, przyjazd busikem do portu, następnie otrzymują Państwo sprzęt do snukowania (maska, rurka, płetwy). Istnieje również możliwość wędkowania. Następnie dopływamy do El Gouny, a tam przesiadka na małą łódź motorową - przepłyniemy się lagunami do centrum El Gouny. Zwiedzimy także przepiękne Akwarium w El Gounie. Powrót na łódź, czas na snorkeling. Obiad + napoje podany zostanie na łodzi w formie szwedzkiego bufetu.
Prosimy zabrać: paszport, stroje kąpielowe oraz ręczniki, krem do opalania, nakrycie głowy oraz aparaty fotograficzne!
Oferujemy: nowy, duży i elegancki jacht, oraz bardzo smaczny obiad wraz z napojami.

Cena Wycieczka El Gouna

35$ osoba dorosła dziecko do 5 lat gratis dziecko 6-12 lat 18$

Termin

codziennie

Wyjazd

8:30

Powrót

16:00