Wycieczki Zwiedzanie miasta Sharm El Sheikh - City Tour


Wycieczki Zwiedzanie miasta Sharm El Sheikh - City Tour Sharm

Sharm el Sheikh jest typowo turystycznym kurortem. Program został ułożony tak, a by zobaczyć najciekawsze zakątki tego tętniącego życiem miasta. Zobaczymy m.in architekturę przechadzając się uliczkami miasta, orientalne bazary, kościoły i meczety.
Sharm El Shiekh - jest jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych w kraju. Rafy wysp Tiran i Ras Mohammed są znane jako dwa najlepsze miejsca do nurkowania na świecie. Mogą być wizytowane statkiem z Sharm el Sheikh do jednodniowych wycieczek, spędzić dzień na łodzi, ciesząc się przyjemnym rejsem na statku i niepowtarzalny kolorowy podwodny świat przez trzy przystanki do nurkowania w różnych miejscach do snurkowania.
Kaniony są jednymi z najciekawszych miejsc nie tylko w samym Sharm, ale na całym Półwyspie Synaj.
Bialy kanion charakteryzuje się niezwykłym kolorem skał i wyjątkową ciszą. Jego biel w kontraście z niebem robi niesamowite wrażenie. Przejście trwa około dwóch godzin, a kończy się w oazie Ain Khudra. Nalezy nie zapomnieć o wodzie I nakryciu głowy.
Kolorowy Kanion jest trzecim co do wielkości kanionem na świecie. Tworzą go skały z piaskowca w odcieniach purpury, żółci, czerwieni, złota I fuksji. W niektórych miejscach skały sięgają 40 metrów wysokości. Wycieczka na Górę Mojżesza, nazywana jest zamiennie Górą Synaj (2285 m n.p.m.). Jest to niesamowita wyprawa do miejsca tradycyjnie utożsamianego z biblijną górą Horeb, gdzie Mojżesz otrzymał Dziesięć Przykazań i zawarł przymierze z Bogiem. U stóp najwyższego szczytu półwyspu Synaj znajduje się Klasztor Św. Katarzyny - wznosi się ona na wysokość 2629 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Egiptu oraz Synaju. Tu znajdują się Gorejący Krzew i Studnia Mojżesza. To najstarszy w Egipcie, nigdy nie zniszczony i działający nieprzerwanie od VI wieku klasztor.

Program wycieczki Zwiedzanie miasto Sharm El Sheikh - City Tour Sharm

Zwiedzanie Sharm Elshiekh zaczynamy od dzielnicy Old Market, zwiedzanie największego meczetu w Sharmie Meczetu El Mustafa - wejście do środka Meczetu i Przewodnik opowiada o Meczetu i Islamu, przejazd kościół koptyjski - zatrzymujemy się przy kościele koptyjskim i wejscie z przewodnikiem do srodka, następnie przejście przez souk - Egipskie targ, na koniec wycieczki zakupy wedle waszych potrzeb - papirusy, perfumy, suweniry, knajpa, gdzie możemy palić shishę (napoje nie są w cenie), cena napoi od 3$ do 5$, wstęp do dyskoteki dla chętnych. powrót do hotelu
Zwiedzanie odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem,

Cena : 10$

osoba dorosła 5$ dziecko w wieku 6-12 lat dziecko do lat 5 gratis!!

Termin Codziennie

Wyjazd

Powrót