Wycieczki do Jerozolimy, Betlejem, Morzem Martwym i Ziemi Świętej z Sharm el Sheikh


Wycieczki do Jerozolimy, Betlejem, Morzem Martwym i Ziemi Świętej z Sharm el Sheikh

Jerozolima jest najważniejszy ośrodek Ziemi Świętej, To miejsce kultu dla chrześcijan, wyznawców judaizmu, islamu i kilku mniejszych religii. To właśnie w Jerozolimie znajdowała się Arka Przymierza z kamiennymi tablicami z Dziesięciorgiem Przykazań, Jezus Chrystus głosił ewangelię i spoczął w Grobie Pańskim, Prorok Mohammed wstąpił do siedmiu niebios. Dziś Jerozolima przyciąga pielgrzymów z całego świata, którzy modlą się pod Ścianą Płaczu, w meczecie Al-Aksa czy pod Bazyliką Grobu Świętego. Tutaj pochodzenie, wiara i przekonania nie mają znaczenia. To miasto pokoju i cudów. Szczególnie wyjątkowa jest Wschodnia Jerozolima, której częścią jest Stare Miasto znajdujące się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Licznie przybywają tutaj pielgrzymki z całego świata. Stare Miasto otoczone jest murami obronnymi, które mają długość 4,5 km i są wzmocnione 35 basztami oraz cytadelą. Obecnie otwartych jest siedem bram miejskich. W Dzielnicy Chrześcijańskiej znajduje się około 40 świętych miejsc chrześcijaństwa, z których najważniejszą jest Bazylika Grobu Świętego serce dzielnicy. Wokół niej wybudowano inne kościoły i klasztory. Dzielnica Muzułmańska stanowi gęsto zaludniony labirynt uliczek, na których znajdują się setki hałaśliwych straganów, typowych dla arabskiego Bliskiego Wschodu. Jednak najważniejszą częścią tej dzielnicy jest Wzgórze Świątynne z Kopułą na Skale i meczetem Al-Aksa. Dzielnica Żydowska jest najbardziej zadbaną i najspokojniejszą dzielnicą Starego Miasta, w której znajdują się liczne synagogi oraz Ściana Płaczu. Natomiast Dzielnica Ormiańska jest dzielnicą kościołów i klasztorów odizolowanych od całego świata.


Program wycieczki do Jerozolimy, Betlejem, Morzem Martwym i Ziemi Świętej z Sharm el Sheikh

Zbiórka w recepcji hotelu ok. 21:00, przejazd autokarem do przejścia granicznego Taba- Eilat, przejście przez granicę pieszo, przesiadka do autokaru. Przejazd do Jerozolimy (ok. 5 godz.), śniadanie, wędrówka na Górę Oliwną skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta. Następnie przeniesiemy się do Starego Miasta. Zobaczymy Ścianę Płaczu - centralny punkt Dzielnicy Żydowskiej. Przejdziemy przez Drogę Krzyżową prowadzącą przez dzielnicę muzułmańską i chrześcijańską miasta, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego.
Transport na Górę Syjon. Na terenie wzgórza mieści się Wieczernik, gdzie miała mieć miejsce ostatnia wieczerza Jezusa z apostołami. W czasach krucjat krzyżowcy wznieśli na Syjonie symboliczny grobowiec króla Dawida, który gdy Ściana Płaczu znajdowała się pod kontrolą wrogiej Izraelowi Jordanii, był głównym celem żydowskich pielgrzymek.
Przyjazd do Betlejem, obiad, czas wolny na zakupy, doskonała okazja do zakupienia pamiątek z Ziemi Świętej. W Betlejem zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Chrystusa - jeden z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie. W drodze powrotnej zatrzymamy się nad Morzem Martwym. Możliwość kąpieli oraz zakupu naturalnych kosmetyków zawierających minerały morskie. Przejazd do przejścia granicznego w Tabie. Transfer do hotelu w Sharm El Sheikh około godziny 00:00
Wycieczka Jest dostepna z Hoteli w Dahab dodatkowo oplata 10$ od osoba

Cena 165$
Cena zawiera :

Wszystkie opłaty graniczne oraz bilety wstępu + obiad.

Termin Czwartek / Piatek 

Wyjazd 
20.00

Powrót
23.00