Wycieczki do Jordania i Petra Jednodniowa z Sharm El Sheikh Egipt


Wycieczki do Jordania i Petra Jednodniowa z Sharm El Sheikh Egipt

Petra jest to miasto historyczne i archeologiczne w południowej Jordanii rejon z Maan, który słynie z architektury i wodnego systemu skalnego. Inna nazwa Petra to Różowe Miasto ze względu na kolor kamienia, z którego została wyrzeźbiona. Założona prawdopodobnie już w 312 r. pne jako stolica Nabatejczyków, jest symbolem Jordanii, a także najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Jordanii. Leży na zboczu Jebel al-Madhbah (zidentyfikowanego przez niektórych jako biblijną górę Hor w niecce wśród gór, które stanowią wschodnią flankę Arabii, Wadi Araba doliny dużych biegnącej od Morza Martwego do Zatoki Aqaba. Petra została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1985 roku. Strona pozostawała nieznana dla zachodniego świata do 1812 roku, kiedy to został wprowadzony przez szwajcarskiego badacza Johann Ludwig Burckhardt. Została opisana jako "rose-czerwone miasto w połowie stara jak świat" w Newdigate nagrodzonym poemacie Johna Williama Burgon. UNESCO opisał go jako "jeden z najcenniejszych dóbr kultury dziedzictwa kulturowego człowieka". UNESCO Lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Petra została wybrana przez Smithsonian Magazine jako jeden z "28 miejsc do zobaczenia zanim umrzesz.

Program wycieczki do Jordania i Petra Jednodniowa z Szarm Elszejk Egipt

Wyjazd ok. 3.00 rano z Hotelu w Sharm El Sheikh do Portu Nuweiba ok 1.5 godz. Rejs statkiem z Portu Nuweiba do Akaby ok 1.5godz. podróż autokarem z Akaby do Petry ok 2godz. Zwiedzanie kamiennego miasta (Skarbiec Faraona) Amfiteatr, grobowce i świątynie oraz wykute w klifach pałace. obiad, powrót do hotelu.
Cena zawiera: wszystkie opłaty graniczne oraz bilety wstępu oraz wiza + obiad.
Cena nie zawiera: napojów.
Proszę zabrać: paszporty, wygodne obuwie.,suchy prowiant,który zamawiają Państwo na recepcji w swoim hotelu dnia poprzedniego+woda.
Uwaga: potrzebujemy ksero Państwa paszportu,2 dni przed wyjazdem, aby załatwić wizę do Petry.

Cena :

dla dorosłych 225$ dla dzieci 215$

Termin

Wtorek/Sroda - Piatek/Sobota

Wyjazd

godz. 03.00

Powrót

ok. 00.00 dnia następnego