Wycieczki na Nurkowanie z Sharm El Shiekh - Wszystko o Nurkowaniu z Sharm


Wycieczki na Nurkowanie z Sharm El Shiekh - Wszystko o Nurkowaniu z Sharm

Sharm El Shiekh - jest jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych w kraju. Rafy wysp Tiran i Ras Mohammed są znane jako dwa najlepsze miejsca do nurkowania na świecie. Mogą być wizytowane statkiem z Sharm el Sheikh do jednodniowych wycieczek, spędzić dzień na łodzi, ciesząc się przyjemnym rejsem na statku i niepowtarzalny kolorowy podwodny świat przez trzy przystanki do nurkowania w różnych miejscach do snurkowania, Rowniez mozna do Autokarem do Ras Mohammed Rafa koralowa, typów obramowują i hermatypic, istnieje wzdłuż wybrzeża wokół Ras Mohammad blisko linii brzegowej. Ponad 220 gatunków koralowców znajdują się w obszarze Ras Mohammad.
Sharm Elshiekh należy do najcudowniejszych miejsc na świecie do uprawiania każdego rodzaju sportów wodnych. Nurkowanie w Marsa Alam to nurkowanie w podwodnym ogrodzie, gdzie można spotkać rzadkie ryby i żywe rafy koralowe. Dla tych, którzy uwielbiają nurkowanie lub dla tych, którzy chcieliby spróbować sportów wodnych Sharm El Shiekh jest jednym z najlepszych miejsce na świecie. Na Morzu Czerwonym spotkać można od najmniejszych żyjątek wodnych po delfiny , żółwie, płaszczki, mureny, napoleony oraz co najważniejsze małe i duże rafy koralowe. Morski obszar w Sharm Elshiekh jest pod ochroną. Wszystkie centra nurkowe działają w sposób zgodny I przyjazny środowisku. Sharm Elshiekh należy również do bazy wypadowej na dłuższe wycieczki dla Nurków gdzie znajdują się wraki statków. Wycieczki dla chcących nurkować odbywają się na statkach, które zabierają nas na niesamowite rafy koralowe.

Wycieczki ze Snurkowaniem i Nurkowaniem intro z Sharm Elshiekh dla Amatorów - Nurkowanie dla Nurkow i Kursy Nurkowanie 

Wycieczki odbywają się codziennie do Ras Muhammed w Sharm Elshiekh, Ras Mohammed to jeden z piękniejszych Parków Narodowych na terenie Egiptu. Wycieczki odbywaja rowniez codziennie do Wyspa Tiran z Sharm Elshiekh, Odkrywanie podwodnego świata jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla turystów. Dużo turystów w Sharm el Sheikh są coraz bardziej zainteresowani nurkowaniem lub snurkowaniem i odkrywaniem niezliczonych raf koralowych i ryb.
Oferujemy także Wycieczki z Sharm Elshiekh dla nurków, którzy mają doświadczenie. Nurkowanie wtedy odbywa się w jaskini czy kanionie, gdzie znajdują się wraki statków tak jak Wrak Thistlegrom Istnieje możliwość bliskich spotkań z niesamowitymi żyjącymi rekinami - rekiniem białym. Kursy Nurkowanie PADI - Professional Association of Diving Instructors. jest największą organizacją nurkowania na świecie. PADI jako pierwsze wprowadziło łatwy, bezpieczny, modułowy i elastyczny system szkolenia powodując, że nurkowanie stało się dostępne dla bardzo wielu osób. Dzięki bezpieczeństwu, wysokim standardom szkoleniowym i ciągłemu propagowaniu nurkowania na świecie PADI osiągnęło sukces. Dzięki wyspecjalizowanym instruktorom posiadającym zezwolenia PADI przeżyjecie chwile, które spełnią wasze najśmielsze oczekiwania.

Obojętnie czy jesteście doświadczonymi nurkami szukającymi najlepszej lokalizacji, czy nowicjuszami planującymi spróbować nurkowania po raz pierwszy czy kimś pomiędzy i pragniecie rozwijać swoje umiejętności, Sharm Elshiekh Egipt ma dokładnie to, czego szukacie.


1. Wycieczki Nurkowanie intro dla Amatorow z Sharm Elshiekh 

Nie trzeba posiadać uprawnień do nurkowania ani być ekspertem w pływaniu, aby zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego pod powierzchnią wody. Nasz Instruktor zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Mamy sprawdzony sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli Państwa jak zachowywać się pod wodą. Jedn lub Dwukrotne zejście pod wodę z butlą (po 20 min) na głębokość od 5 do 7 m. Wycieczki odbywają się codziennie do Ras Muhammed w Sharm Elshiekh, Rowniez do Wyspa Tiran ktorych sa najbardziej popularnych atrakcji dla turystów.

Naszą wycieczkę " Nurkowanie Intro z Sharm Elshiekh " zaczynamy od przewiezienia Państwa z rana z hotelu w Sharm Elshiekh do Portu a następnie na statek. Potem wypełnimy wszelkie niezbędne dokumenty (osoby chcące nurkować zostaną wypytane o stan zdrowia) następnie zabierzemy Państwa statkiem do 3 z najlepszych miejsc do nurkowania wybranych spośród. Podczas rejsu odbędzie się szkolenie z teorii nurkowania, które potrwa ok. 30 min. Omówimy zasady bezpiecznego nurkowania intro. Dostaniemy sprzęt do nurkowania i wejdziemy do wody, gdzie są najpiękniejsze rafy koralowe. Nurkowanie intro odbywać się będzie pod opieką instruktora, który stale będzie z nami pod wodą. Istnieje możliwość zarezerwowania wycieczki, dla osoby która nie chce nurkować intro, ale tylko snurkować, cena snurkowanie zalezy na jaka wycieczka morskie z Sharm Elshiekh
Cena Nurkowania : 1 intro 30$ / 2 intro 40$
Cena Snurkowanie 25$
Oferujemy: nowy, duży, wysokiej klasy jacht, doświadczonych instruktorów mówiących w języku polskim, smaczne wyżywienie oraz napoje.

2. Wycieczki Nurkowanie dla Nurkow do Ras Mohammed i Wyspa Tiran z Sharm Elshiekh 

Naszą wycieczkę " Nurkowanie dla Nurkow z Sharm Elshiekh " zaczynamy od przewiezienia Państwa z rana z hotelu w Sharm Elshiekh do Portu a następnie na statek. Potem wypełnimy wszelkie niezbędne dokumenty (osoby chcące nurkować zostaną wypytane o stan zdrowia) następnie zabierzemy Państwa statkiem do 2 z najlepszych miejsc do nurkowania wybranych spośród na głębokość 18 metrow lub 30 metrow zalezy na jakie licencji Panstwa maja. Podczas rejsu odbędzie się szkolenie z teorii nurkowania, które potrwa ok. 30 min, Dostaniemy sprzęt do nurkowania i wejdziemy do wody, gdzie są najpiękniejsze rafy koralowe. Nurkowanie odbywać się będzie pod opieką instruktora, który stale będzie z nami pod wodą. Istnieje możliwość zarezerwowania wycieczki, dla osoby która chce nurkować intro, ale tylko snurkować, cena snurkowanie zalezy na jaka wycieczka morskie z Sharm Elshiekh
Cena Nurkowania dla Nurka: 2 zejscie na 18 metrow 50$ 
Cena Nurkowanie dla Nurka: 2 zejscie na 30 metrow 60$
Oferujemy: nowy, duży, wysokiej klasy jacht, doświadczonych instruktorów mówiących w języku polskim, smaczne wyżywienie oraz napoje.

3. Wycieczki dla Nurkow na Warku Thislegorm z Sharm El Shiekh Egipt

Nurkowanie na wraku Thistlegorm jest najlepszą atrakcją kierowaną dla nurków z doświadczeniem. Nurkowanie na wrakach to marzenie każdego nurka.Thistlegorm jest najpopularniejszym wrakiem w Morzu Czerwonym spoczywa na terenie Shaab Ali w Zatoce Sueskiej i jednym z najlepszych wraków do nurkowania na świecie. Statek miał 126 m długości i 17,5 m szerokości. SS Thistlegorm to brytyjski statek handlowy zbudowany w 1940 roku, w czasie II wojny światowej został wcielony do marynarki wojennej w celu wzmocnienia brytyjskiej flotyll. W październiku 1941 r. Thistlegorm został zaatakowany przez niemieckie bombowce. Uderzenie w skład amunicji. spowodowało rozsadzenie pokładu po którym statek stanął w pionie i poszedł na dno. W latach 50-tych XX wieku wrak został odkryty przez Jacques-Ywes Couseau. Na początku lat 90-tych XXwieku wrak został ponownie „odkryty” dla nurkowania rekreacyjnego. SS Thistlegorm jest najlepszym podwodnym muzeum militariów.
Wypływamy z portu Sharm el Sheikh w godzinach rannych i płyniemy około 2 godziny do wraku Thistlegorm. Na miejscu statek będzie czekać na nas około 4 godziny.
Będziemy schodzić pod wodę dwa razy, po około 45 minut za każdym razem. Pierwsze nurkowanie dookoła statku Thistlegorm, zwiedzimy wrak od zewnątrz, możemy tam obejrzeć oderwaną i przewróconą na lewą burtę rufę oraz lokomotywy które teraz znajdują się w odległości ok. 30 m od wraku. Drugie nurkowanie,  wpłyniemy do wnętrza wraku, możemy obejrzeć dwa poziomy ładowni z elementami samochodów i samolotów oraz jeepy i motory. W trakcie nurkowania zobaczyć będzie można także wiele innych zabytków militarnych. 
Cena: 150$ od Osoba

4. Kurs Nurkowania PADI OWD - Open Water Diver z Sharm Elshiekh.

Open Water Diver trwa 4 dni. Transfer, obiad w dni trwania kursu, napoje, sprzęt, podręcznik, certyfikat są w cenie. Kurs kończy się egzaminem oraz otrzymaniem certyfikatu PADI.
Dzień 1: Kursanci dowiedzą się wszystkiego o nurkowaniu od polskiego instruktora. Instruktor szkoli kursantów pod względem: bezpieczeństwa i zachowania pod wodą (język, za pomocą którego komunikują się nurkowie), szkolenie w zakresie sprzętu nurka, Ponadto kursanci obejrzą film edukacyjny. Pierwszego dnia kursanci zaczynają lekcje nurkowania w basenie lub w Morzu. Wcześniej zdobyta teoria zostanie przełożona na praktykę.
Dzień 2 : Nurkowanie odbywa się głębokość 5 do 10 m z instruktorem (jeden na jeden). Pierwsze zejście odbywa się z instruktorem, który pokazuje nam wszystko jeszcze raz, tłumaczy krok po kroku. Drugie zejście jest samodzielne, ale przy asyście instruktora.
Dzień 3 : Nurkujemy na głębokość 5 do 14 m z instruktorem w Morzu Czerwonym. Dwukrotne zejście pod wodę.
Dzień 4 : Nurkowanie na głębokości 18 m lub głębiej. Dwukrotne zejście pod wodę.
Następnie podchodzimy do egzaminu PADI, który daje nam licencję nurka.
Cena: 350$
Termin: codziennie Wyjazd: 8:30 Powrót: 16:00

5. Kurs Nurkowania PADI AOWD - Advanced Open Water Diver z Sharm El Shiekh.

Kurs Nurkowanie AOWD odbędzie się po skończeniu kursu nurkowania Padi Open Water Diver . Kurs trwa2 dni. Transfer, obiad w dni trwania kursu, napoje, sprzęt, podręcznik, certyfikat są w cenie.
Kurs nurkowania składa się z 5 nurkowań, dwa zejścia do wody są obowiązkowe: głębokie (do max. 30 m) Trzy nurkowania do wyboru: tam, gdzie Państwo wyrażą chęć nurkowania przez rafy lub, podwodna fotografia, nukowanie wśród wraków statków.
Minimalny wiek to ukończone 12 lat i licencja Open Water Diver
Po ukończeniu kursu Advanced, uczestnik będzie posiadał uprawnienia do nurkowania do głębokości 30 m.
Cena: 290$ Termin: codziennie Wyjazd: 8:30 Powrót: 16:00

6. Kurs Nurkowania PADI Rescue Diver z Sharm Elshiekh

Kurs nurkowania ratowniczy Rescue Diver - Minimalny wiek to 12 lat.
Należy posiadać certyfikat PADI Advanced Open Water Diver, aby móc rozpocząć Kurs PADI Rescue Diver. Jeden przystanek trwajacy około godziny czasu przez najpiękniejsze rafy koralowe.
Kurs nurkowania Rescue Diver obejmuje ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia teoretyczne. Kurs Nurkowanie składa się z 10 ćwiczeń pokazujących różne formy wypadków na otwartym morzu, od prostej pomocy w wodzie do skomplikowanego ratowania, takich jak wydobycie nurka na powierzchnie czy sztuczne oddychanie w wodzie.
Podczas tego Kursu nauczymy się scenariuszy wypadków podczas nurkowania. Aby dowiedzieć się więcej informacji o Kursie Nurkowania PADI Rescue Diver, Prosze o Kontakt.

7. Kurs Nurkowania PADI Dive Master z Sharm Elshiekh

Kurs nurkowania Divemaster jest dostępny dla osób, które ukończyły 18 lat. Należy posiadać certyfikat nurkowy Padi Rescue Diver oraz 40 zalogowanych nurkowań aby rozpocząć Kurs Nurkowania DiveMaster.
Podczas kursu nurkowania poznasz teorię nurkowania, nauczysz się technik szkolenia przyszłych nurków, opanujesz perfekcyjnie prezentacje nurkowe. Po kursie będziesz mógł asystować przy szkoleniach instruktorowi PADI oraz prowadzić programy szkoleniowe Discover Local Diving, Skin Diver, Scuba Review.
Będzie to pierwszy krok by zostać instruktorem nurkowania PADI. Program kursu nurkowania Divemaster PADI opiera się na spełnieniu wymagań podanych powyżej.
Aby dowiedzieć się więcej informacje o Kursie Nurkowania PADI Dive Master, Prosimy o Kontakt

8. Wycieczki Nurkowanie w Egipcie dla Nurkowie - Dive Safari na Tydzien czau .

Na głębokim południu i północy Morza Czerwonego znajdują się rafy St..Johns, Big Habili i Small Habili , Brother Islands - Daedalus - Elphinstone , Strait of Tiran oraz wiele innych miejsc do nurkowania safari. Wysoki poziom standard naszych łodzi wiele znaczy dla nas wszystkich .
Aby zasięgnąć więcej informacji o Safari Dive, Napiszcie do Nas termin i Gdzie Państwo chcą odbyć swoje Dive Safari ( północ / południe).
Odpowiemy szczegółowo na każde pytanie o wycieczce Dive Safari wraz z cenami promocyjnymi.

Nurkowanie w Egipcie od ilu lat ?
Nurkować mogą osoby, które mają od 10 do 12 lat , jednakże ważna jest budowa ciała naszego dziecka oraz dobry stan zdrowia mając na uwadze, iż butla nurka jest stosunkowo ciężka.
Aby otrzymać certyfikat PADI Junior dziecko powinno 10-14 lat certyfikat PADI Junior OWD - konieczna jest zgoda rodziców)

Oferujemy: nowy, duży, wysokiej klasy jacht, doświadczonych instruktorów mówiących w języku polskim, smaczne wyżywienie oraz napoje.
Uwaga!! Pierwsze nurkowanie można rozpocząć minimum 24 godziny po wylądowaniu w Egipcie, ostatnie nurkowanie najpóźniej 24 godziny przed wylotem do Polski.
Poniżej prezentujemy kilka bezwzględnych przeciwwskazań, które uniemożliwiają nurkowanie.
Dotyczą one osób: mających problemy z ciśnieniem, chorujących na astmę,


Cena Nurkowania:1 intro 30$/ 2 intro 40$
Cena Snurkowanie 25$
Cena Nurkowania dla Nurka: 2 zejscie na 18 metrow 50$ 
Cena Nurkowanie dla Nurka: 2 zejscie na 30 metrow 60$
Cena Nurkowaniu na wraku Thistlegorm:150$ 
Kurs OWD 350$ 
Kurs AOWD 290$Termin: Codziennie
Wyjazd

8:30

Powrót

17:00