Ras Mohammed


Ras Mohammed to jeden z piękniejszych Parków Narodowych na terenie Egiptu. Nazwa oznacza dosłownie "Muhammada Głowę", gdzie "głowa" w tym przypadku oznacza "cypel".

Ras Mohammed - to Park Narodowy w Egipcie, na południowym krańcu Półwyspu Synaj, nad brzegiem Zatoki Suez na zachodzie i Zatoki Akaba od wschodu.

Półwysep Synaj, gdy powrócił do Egiptu, Ras Muhammad został zgłoszony do ochrony przed połowów i innych działań człowieka.

Niektóre z metod połowu, takich jak przy użyciu dynamitu i noże były również wpływ na rafę koralową i populacji ryb.

W 1983 roku Agencja ds Egipski Środowiska (EOG) ustanowiono obszar jako rezerwatu morskiego na rzecz ochrony przyrody morskiej i naziemnej.

Park został również ustanowiony w celu ochrony przed bezładnej zabudowy miejskiej z Szarm el-Szejk i innego rozwoju przybrzeżnej.

Nazwa oznacza dosłownie "Muhammada Głowę", gdzie "głowa" w tym przypadku oznacza "cypel".

Jest takie powiedzenie w obszarze że nazwa powstała, ponieważ widok z boku konturu urwiska wygląda profilu twarz brodatego mężczyzny, z poziomym dysku warstw zapewniając nos i brodaty podbródek.

Ras Mohammed to jeden z piękniejszych Parków Narodowych na terenie Egiptu.

Rafa koralowa, typów obramowują i hermatypic, istnieje wzdłuż wybrzeża wokół Ras Mohammad blisko linii brzegowej.

Ponad 220 gatunków koralowców znajdują się w obszarze Ras Mohammad, 125 z nich miękkie korale. Rafy koralowe znajdują się od 50 do 100 cm pod powierzchnią morza, a oni mają szerokość od 30 do 50 m, w większości miejsc. Choć w niektórych miejscach na zachodnim wybrzeżu, rafa koralowa jest 8 do 9 km szerokości .

Obszar ten jest domem dla ponad 1000 gatunków ryb, 40 gatunków ryb gwiazdy, 25 gatunków jeżowców, ponad 100 gatunków mięczaków i 150 gatunków skorupiaków. Między innymi, żółwie morskie, takie jak żółw zielony (Chelonia mydas) i szylkretowy (Eretmochelys imbricata) pojawiają się regularnie w Ras Mohammad

Program

Jeśli spędzasz wakacje w Sharmie koniecznie musisz wybrać się w rejs na Ras Mohamed! Gwarantujemy niezapomniane widoki, lazurową wodą i piękną plaża. Podczas podróży na wyspę można spotkać delfiny, wiele różnych ryb, magiczne rafy koralowe, a ponadto mnóstwo ciepła i słońca!!

1. Przyjazd do portu, wejście na statek.

2. Nurkować/ snurkować będziemy w 3 miejscach. Każdy przystanek około godzina. Wybierzemy miejsca z najpiękniejszymi rafami koralowymi oraz największą ilością ryb.

3. Obiad w formie szwedzkiego stołu.

Zachęcamy do przeżycia wodnej przygody.

Nie musisz mieć uprawnień nurkowych , ani być super pływakiem, żeby zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego spod powierzchni wody.

Nasz Instruktor zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Mamy sprawdzony sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli nas jak zachowywać się pod wodą (w języku polskim).

Jedno lub dwa2 zejścia pod wodę z butlą, (po 20 min) na głębokość 5 do 7 m.

Prosimy zabrać: paszport, stroje kąpielowe oraz ręczniki, krem do opalania, nakrycie głowy, aparat fotograficzny, sprzęt do snurkowania.

Oferujemy: nowy, duży i elegancki jacht, oraz bardzo smaczny obiad wraz z napojami.

Serdecznie polecamy Wycieczkę na Wyspę Tiran Sharm El Sheikh : Snurkowanie / Nurkowanie intro . Jedna z najbardziej znanych wysp na Morzu Czerwonym. Przepiękna wyspa z naturalną rafą kolarową. Perfekcyjnie miejsce do snurkowania I nurkowanie .

Cena snorklingu :

25$ osoba dorosła dziecko do 5 lat gratis dzieci w wieku 6 - 12 lat 15$

Cena nurkowania :

jedno zejście 35$ dwa zejścia 45$

Wyjazd

8:30

Powrót

17:00