Wycieczki do Park Narodowego Ras Mohammed Statkiem z Sharm Elshiekh


Wycieczki do Park Narodowego Ras Mohammed Statkiem ze Snurkowaniem i Nurkowaniem w Sharm Elshiekh

Ras Mohammed to jeden z piękniejszych Parków Narodowych na terenie Egiptu, Jeśli spędzasz wakacje w Sharmie koniecznie musisz wybrać się w rejs na Ras Mohammed, Rafa koralowa, typów obramowują i hermatypic, istnieje wzdłuż wybrzeża wokół Ras Mohammad blisko linii brzegowej. Ponad 220 gatunków koralowców znajdują się w obszarze Ras Mohammad, 125 z nich miękkie korale. Rafy koralowe znajdują się od 50 do 100 cm pod powierzchnią morza, a oni mają szerokość od 30 do 50 m, w większości miejsc. Choć w niektórych miejscach na zachodnim wybrzeżu, rafa koralowa jest 8 do 9 km szerokości. Obszar ten jest domem dla ponad 1000 gatunków ryb, 40 gatunków ryb gwiazdy, 25 gatunków jeżowców, ponad 100 gatunków mięczaków i 150 gatunków skorupiaków. Między innymi, żółwie morskie, takie jak żółw zielony (Chelonia mydas) i szylkretowy (Eretmochelys imbricata) pojawiają się regularnie w Ras Mohammad.

Ras Mohammed - to Park Narodowy w Egipcie, na południowym krańcu Półwyspu Synaj, nad brzegiem Zatoki Suez na zachodzie i Zatoki Akaba od wschodu. Nazwa oznacza dosłownie "Muhammada Głowę", gdzie "głowa" w tym przypadku oznacza "cypel". Półwysep Synaj, gdy powrócił do Egiptu, Ras Muhammad został zgłoszony do ochrony przed połowów i innych działań człowieka. Niektóre z metod połowu, takich jak przy użyciu dynamitu i noże były również wpływ na rafę koralową i populacji ryb.
W 1983 roku Agencja ds Egipski Środowiska (EOG) ustanowiono obszar jako rezerwatu morskiego na rzecz ochrony przyrody morskiej i naziemnej.
Park został również ustanowiony w celu ochrony przed bezładnej zabudowy miejskiej z Szarm el-Szejk i innego rozwoju przybrzeżnej. Jest takie powiedzenie w obszarze że nazwa powstała, ponieważ widok z boku konturu urwiska wygląda profilu twarz brodatego mężczyzny, z poziomym dysku warstw zapewniając nos i brodaty podbródek.


Program wycieczki do Park Narodowego Ras Mohammed Statkiem ze Snurkowaniem i Nurkowaniem w Sharm Elshiekh

Jeśli spędzasz wakacje w Sharmie koniecznie musisz wybrać się w rejs na Ras Mohamed! Gwarantujemy niezapomniane widoki, lazurową wodą. Podczas Rejsu można spotkać delfiny, wiele różnych ryb, magiczne rafy koralowe, a ponadto mnóstwo ciepła i słońca.

Zbiorka z hotelu w Sharm Elshiekh, Przyjazd do portu, wejście na statek. Nurkować Lub Snurkować będziemy w 3 miejscach. Każdy przystanek około godzina. Wybierzemy miejsca z najpiękniejszymi rafami koralowymi oraz największą ilością ryb. Obiad w formie szwedzkiego stołu, Napojow sa dostepne caly dzien.

Prosimy zabrać: paszport, stroje kąpielowe oraz ręczniki, krem do opalania, nakrycie głowy, aparat fotograficzny, sprzęt do snurkowania.
Oferujemy: nowy, duży i elegancki jacht, oraz bardzo smaczny obiad wraz z napojami.

Zachęcamy do przeżycia wodnej przygody na Nurkowanie z butla w Park Narodowe Ras Mohammed. Nie musisz mieć uprawnień nurkowych , ani być super pływakiem, żeby zobaczyć faunę i florę Morza Czerwonego spod powierzchni wody. Nasz Instruktor zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Mamy sprawdzony sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, która przeszkoli nas jak zachowywać się pod wodą w języku polskim. Jedno lub dwa zejścia pod wodę z butlą po 20 min na głębokość 5 do 7 metrow, to jest nurkowanie intro dla Amatorow.
Rowniez Oferujemy Nurkowanie dla Nurkow na Głębokość 18 metrow lub 30 metrow zalezy na jakie licencji Panstwa maja.


Cena snorklingu : 25$ osoba dorosła.dzieci w wieku 4 - 11 lat 13$
Cena Nurkowania: 1 intro 30$/ 2 intro 40$
Cena Nurkowania dla Nurka: 2 zejscie na 18 metrow 50$ 
Cena Nurkowanie dla Nurka: 2 zejscie na 30 metrow 60$


8 Godzin
Wyjazd: 8:30
Powrót: 17:00