Wycieczki do kairu i Giza Samolotem z Sharm El Shiekh


Wycieczki do kairu i Piramidy Samolotem z Sharm El Shiekh

Kair - jest stolicą Egiptu i jednym z największych miast zarówno w Afryce, jak i na Bliskim Wschodzie, jest to również 13 największe miasto na świecie. Kair to miasto starożytnych budowli, bogatych islamskich świątyń i kolorowych bazarów. Piękna XIX - wieczna architektura europejska tworzy scenerię dla typowo wschodniego życia ulicy. Sercem nowoczesnego miasta jest centrum z piękną architekturą. W tej części znajdziemy wyjątkowe Muzeum Egiptu, które koniecznie trzeba odwiedzić, Muzeum Egipskie powinno być priorytetem na liście rzeczy do zobaczenia podczas wizyty w Kairze. Zajmie nam co najmniej tydzień, aby zobaczyć wszystkie treści muzeum, ale krótka wizyta może przynajmniej oddać spojrzenie na największe na świecie repozytorium o ilości ponad 120.000 starożytnych zabytków egipskich.
Kair pełen jest atrakcji. Jedną z nich jest chrześcijańska dzielnica Koptyjska, której ozdobą jest Zawieszony Kościół i synagoga Ben Ezry, gdzie znajdują się zwoje z tekstem Starego Testamentu. Współistnienie typowo islamskiej architektury z okazałymi meczetami, starożytnych budowli i nowoczesnych drapaczy chmur sprawia, że jest to jedna z najbardziej zaskakujących stolic świata.

Giza - Płaskowyż Giza jest północnym przedłużeniem nekropolii Memfis, położonym na zachodnim brzegu Nilu. Giza w dzisiejszych czasach jest częścią współczesnego Kairu. Podczas zwiedzania piramid w Gizie sporym zaskoczeniem jest moment, kiedy odwracamy się i widzimy drapacze chmur, wyrastające z Kairskich, bogatych dzielnic. Najbardziej znane Pomniki w Gizie Piramida Cheopsa - Piramida Cheopsa znana jest jako ogromna struktura. Imponuje i zachwyca od czasów starożytnych i jest tylko jednym z pierwszych siedmiu cudów świata, które nadal istnieją.

Program Wycieczki do kairu i Piramidy Samolotem z Sharm El Shiekh

Wyjazd z hotelu w Sharm Elshiekh ok. 5 rano, lot do Kairu, czas podróż samolotem 50min. Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu. Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu. Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks , Zawiedzanie najstarszej części Starego Kairu pełnego rzymskich zabytków oraz wczesnochrześcijanskich, Wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków eterycznych oraz do Instytutu Papirusu gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.

Powrot do Sharm El Shiekh o 20:00

Oferujemy wycieczki szyte na miarę, czyli dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, dzięki czemu nasi klienci sami mogą zaplanować swoją wycieczkę oraz to, co chcą zobaczyć.
Prywatny Kair - Możliwość zwiedzenia : Piramida Dżesera, Piramida Schodkowa i cały jej kompleks w Sakkarze. Piramidy Snofru, Piramida Łamana i Czerwona Piramida w Dahshur.
Muzeum Islamskie: najciekawsze islamskie eksponaty. Muzeum Koptyjskie: zwiedzamy i oglądamy najstarsze i najpiękniejsze eksponaty od czas koptyjskich w Egipcie.
Wieża Kairska: najwyższa wieża w Egipcie. Panorama na cały Kair, Nil, piramidy.  Cytadela Saladyna: Możliwość zwiedzania meczetu Muhammad Alego oraz jego pałaców.


Cena : 190$ osoba dorosła 170$ dziecko
Termin: Codziennie
Wyjazd: ok. 5:00
Powrót: ok. 20:00