Wycieczki Samolotem do Luksoru i Dolina Królów z Sharm El Shiekh


Wycieczki Samolotem do Luksoru i Dolina Królów z Sharm El Shiekh 

Region Luksoru po raz pierwszy zamieszkiwany był przez człowieka w czasach prehistorycznych, a wiele narzędzi krzemiennych zostało znalezionych w skałach otaczających nowoczesne miasto. Predynastyczne osady powstawały na obrzeżach pustyni zachodniej na całym obszarze Kurna na Zachodnim Brzegu. We wczesnym okresie Dynastycznym i Królestwa Starego, Teby stały się integralną częścią Egiptu. Teby to grecka nazwa miasta, w czasach klasycznych nazywały się Diospolis Magna. Dolina Królów jest chyba najbardziej znanym miejscem w Górnym Egipcie z ogromnych i wspaniałych grobowców faraonów wykopanych głęboko w skale na skraju pustyni zachodniej. Główna zabytek w Luksorze świątynia Karnak - został zbudowany w ciągu panowania wielu królów. Nowo koronowani faraonowie często demontowali pomniki budowane przez ich przodków, a konstruowali własne z poprzednio używanych bloków. Archeolodzy odkrywali wiele cudów w tej starożytnej ziemi, a bogaci europejscy i amerykańscy goście przybywali do Luksoru jako pierwsi turyści.

Dzisiaj nowoczesne miasto Luksor posiada bogatą fasadę turystyki i to, skąd znaczna część dochodów pochodzi z Egiptu. Ale oprócz odrestaurowanych zabytków, rzędów statków wycieczkowych i autokarów jadących wzdłuż promenady i tętniących życiem bazarów turystycznych, znajdują się Teby z czasów starożytnych. Sposób życia niewiele się zmienił w niechlujnych uliczkach Luksoru i w uliczkach wiosek na Zachodnim Brzegu. Ludzie Theban są przyjaźni i gościnni, ich zwyczaje  pozostały takie same przez setki lat i  łatwo można zapomnieć, że większość z nich w jakiś sposób polega na turystyce, która jest źródłem ich utrzymania. Duch starożytnych Teb jest wciąż bardzo żywy w Luksorze. Jest to duch, który sprawia, że ​​turyści chcą wracać i wracać do tego magicznego miejsca.

Program wycieczki do Luksoru i Dolina Krolow Samolotem z Sharm El Shiekh 

Zbiorka z Hotelu w Sharm Elshiekh ok.5:00, wyjazd na lotnisko, przelot do Luksoru. Zwiedzanie rozpoczynamy od Kolosów Memnona posągi przedstawiające faraona Amenhotepa III zasiadającego na tronie. Następnie udamy się do Doliny Królow - miejsca spoczynku faraonów, Królów Egiptu. Program obejmuje wejście do trzech grobowców.
Kolejnym punktem programu jest wizyta w fabryce produkującej alabaster. Przejście do Świątyni Hatszepsut. Następnie udamy się na obiad do restauracji na łodzi. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w kompleksie świątyń w Karnaku. Wielka Świątynia Amona w Karnaku jest największym obiektem sakralnym w całym Egipcie. Budynek wydaje się nie mieć końca. Świątynia została zbudowana w ciągu wieków i nie była dziełem jednego, ale wielu faraonów. Do kompleksu świątynnego należy także święta sadzawka. Przy niej za czasów Amenhotepa postawiony został pomnik wielkiego skarabeusza. Powrót do Sharm ok.21.oo

Cena obejmuje: transfer na lotnisko, bilety lotnicze, , obiad bez napojów, wejście do świątyni Hatszepsut, Karnak i Doliny Królów.
Prosimy zabrać: paszporty z wizą egipska, wygodne obuwie, ciepłe ubranie.

Cena : 190$ osoba dorosła 170$ dziecko
Termin: Codziennie
Wyjazd: ok. 5:00
Powrót: ok. 22:00